English

Iskra Boża, reż. Bill MorrisonIskra Boża, reż. Bill Morrison
On The Edge

odkrycia, eksperymenty, filmy autorskie, często "na granicy" dotychczas uznanych form i dopuszczalnych treści

W sekcji On The Edge zostanie pokazany nowy projekt Billa Morrisona Iskra Boża (Spark of Being) z muzyką Dave'a Douglasa. Tym razem reżyser proponuje nostalgiczny traktat o naturze tworzenia. Za punkt wyjścia służy tu historia doktora Frankensteina i stworzonego przez niego potwora - prezentuje własną wersję klasycznej opowieści o wymykających się spod kontroli konsekwencjach aktu kreacji. Morrison wykopuje z głębin filmowych archiwów butwiejące, zniszczone fragmenty taśm, sklejając je w całość i tym samym ożywiając.

Film Jake'a Yuzny Open (oparty na życiu Genesisa P. Orrige'a) przekracza granice, które w świecie filmu nie zostały jeszcze przekroczone. Yuzna odwołuje się w swoim filmie do idei pandrogynii popularyzowanej, polegającej na przekraczaniu granic płci - to próba stworzenia hermafrodytycznej istoty, głównie poprzez chirurgiczną i medyczną ingerencję w ludzkie ciało.

Podczas 1. AFF zobaczymy też ostatni film Sharon Lockhart Double Tide, w którym - wciąż wierna eksperymentalnemu opowiadaniu o ludzkiej pracy - przygląda się zbieraczce ostryg na wybrzeżu Maine.

program sekcji

Moje AFF
Strona archiwalna 1. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
październik 2010 (1. edycja)
PWŚCPSN
1819 20 21 22 23 24
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2011
aff@snh.org.pl
www.americanfilmfestival.pl
realizacja: Pracownia Pakamera