English

Chłopak do towarzystwa, reż. S.S. Berman i R. PulciniChłopak do towarzystwa, reż. S.S. Berman i R. Pulcini
Spectrum

panorama współczesnego kina amerykańskiego, nowe filmy fabularne: "filmy środka", filmy znanych twórców, nowe talenty, ciekawe zjawiska

Sekcję Spectrum otwiera film braci Brada i Todda Barnesa, który otrzymał nagrodę NEXT na tegorocznym festiwalu w Sundance, Wytrych (Homewrecker). Wytrych w zaskakująco świeży sposób korzysta z formuły komedii romantycznej. Swobodnie przekracza klasowe i etniczne klisze, którymi posługuje się komedia romantyczna, a twórcy zręcznie zszywają niepasujące do siebie elementy. W efekcie film ani przez moment nie traci tempa.

W tej sekcji pojawią się również nazwiska znanych aktorów. W filmie Chłopak do towarzystwa (The Extra Man) w reżyserii Shari Springer Berman i Roberta Pulciniego, w rolę głównego bohatera Louisa Ivesa wcielił się Paul Dano (znany m.in. z Dobrego serca). Młody marzyciel Louis przyjeżdża do Nowego Jorku, żeby - jak sam wyznaje - odnaleźć siebie. Na swojej drodze spotka Louisa Henry'ego, postać zagraną przez Kevina Kline'a, oraz ponętną Mary Powell zagraną przez Katie Holmes.

Europejską premierę będzie miał na festiwalu komedio-horror Nie wchodzić do lasu (Don't Go in the Woods) w reżyserii Vincenta D'Onofrio, znanego aktora filmów kasowych (m.in. Full Metal Jacket Stanleya Kubricka czy Facetów w czerni Barry'ego Sonnenfelda), w którym pięciu młodych mężczyzn wyjeżdża do lasu, aby z dala od zgiełku popracować nad piosenkami na swoją płytę. W tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać kolejni członkowie zespołu.

 

Filmy, które będą miały na festiwalu polskie premiery w sekcjach SPECTRUM i AMERICAN DOCS, wezmą udział w konkursie; zostaną poddane ocenie widzów i będą ubiegać się o nagrodę publiczności w dwóch kategoriach: film fabularny i dokumentalny.

program sekcji

Moje AFF
Strona archiwalna 1. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
październik 2010 (1. edycja)
PWŚCPSN
1819 20 21 22 23 24
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2011
aff@snh.org.pl
www.americanfilmfestival.pl
realizacja: Pracownia Pakamera