English
Główna

(Bez tytułu) reż. Catherine Di Napoli(Bez tytułu) reż. Catherine Di Napoli
Aktualności
24 paź 10
Ostatni dzień festiwalu wyciśnijmy jak cytrynę

Ostatniego dnia festiwalu o tym, co warto zobaczyć, opowiada Mateusz Gutek, który wraz z Urszulą Śniegowską tworzył program AFF. Bez wątpienia jest to pełnometrażowy debiut Hillmana Curtisa Ride, Rise, Roar, dokument z trasy Davida Byrne'a, współzałożyciela grupy Talking Heads, z lat 2008/2009. Reżyser połączył koncertowy footage z mini wywiadami. Olśniewającym wizualnie i muzycznie filmem jest NY Export: Opus Jazz w reżyserii Henry'ego Joosta i Jody Lee Lipesa, będący współczesną adaptacją nowojorskiego spektaklu muzycznego Jerome'a Robbinsa. Jak pisze "New York Magazine" film jest "esencją najseksowniejszych rzeczy w balecie".

Ostatni dzień festiwalu to również okazja do spotkania ze scenarzystką i producentką filmu (Bez tytułu) / (Untitled), Catherine Di Napoli, w kinie HELIOS tuż przed projekcją o godz. 12.45. Film jest błyskotliwą satyrą na temat zasad funkcjonowania współczesnego rynku sztuki, demaskuje hermetyczne środowisko nowojorskich zgorzkniałych artystów i kolekcjonerów. Dodatkowo zapraszamy na interesujące prelekcje Elżbiety Durys, amerykanistki i znawczyni twórczości Cassavetesa, tym razem omówione zostaną filmy Wielki kłopot i Mężowie. Fani Gwiezdnych Wojen nie mogą przegapić spotkania z Albertem Jawłowskim, który z socjologicznego i kulturoznawczego punktu widzenia przedstawi film Skandalista George Lucas / The People vs. George Lucas.

Dziś wciąż jeszcze głosujemy na filmy konkursowe prezentowane w sekcjach SPECTRUM i AMERICAN DOCS. Poddane ocenie filmy będą ubiegać się o nagrodę publiczności w dwóch kategoriach: film fabularny (nagroda w wysokości 10000 dolarów) i film dokumentalny (nagroda w wysokości 5000 dolarów). Zapraszamy do udziału w plebiscycie publiczności. Każdy film jest oceniany w skali 1-6 (najwyższa nota: 6, najniższa: 1). Kupony do głosowania są wręczane przed każdym pokazem konkursowym, należy pamiętać o ich bezpośrednim zwrocie po zakończeniu seansu (kupony dostarczane w późniejszym terminie nie będą brały udziału w głosowaniu). Zwycięzców obejrzymy ponownie w niedzielny wieczór.

Na zamknięcie AFF zaprezentujemy adaptację komiksowej sagi Bryana Lee O'Malleya Scott Pilgrim kontra świat, kultowego komiksu kanadyjskiego rysownika i scenarzysty. Jest to pierwsza i jedyna projekcja tego filmu w Polsce. To popkulturowa wariacja na temat miłosnych historii, oldschoolowych gier wideo, azjatyckiego kina akcji czy sitcomów.

Zapraszamy też na prapremierowe pokazy najnowszego teledysku L.U.C.-a, który pokażemy w niedzielę przed seansami w kinie HELIOS (godz. 16.15, HEL 7; godz. 16.15, HEL 9; godz. 19.00, HEL 9; godz. 19.15 HEL 8; godz. 22.15, HEL 8; godz. 22.15, HEL 9). Łukasz Rostkowski, reżyser, kompozytor i raper, laureat Paszportu Polityki, znany jako L.U.C., nagrał wspólnie z innym raperem AbradAbem piosenkę Kto ostatni, promującą nową płytę artysty Pyykycykytypff. Utwór jest krytycznym głosem przeciw absurdom Poczty Polskiej, w zabawny sposób komentuje pocztową rzeczywistość. Teledysk został nakręcony z udziałem ponad 200 młodych Wrocławian, którzy na początku października tłumnie odpowiedzieli na apel artystów i wytrwale przez kilka godzin stali w kolejkach ze specjalnymi zmodyfikowanymi awizo.

Moje AFF
Strona archiwalna 1. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
październik 2010 (1. edycja)
PWŚCPSN
1819 20 21 22 23 24
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2011
aff@snh.org.pl
www.americanfilmfestival.pl
realizacja: Pracownia Pakamera