English

Dwóch Escobarów, reż. Jeff i Michael ZimbalistDwóch Escobarów, reż. Jeff i Michael Zimbalist
American Docs

filmy dokumentalne: najważniejsze produkcje sezonu, w dużej mierze ukazujące oblicze Ameryki, ale i filmy realizowane przez Amerykanów w innych zakątkach świata

 W sekcji American Docs pojawi się obraz Wszystko będzie dobrze (And Everything Is Going Fine), pierwszy pełnometrażowy projekt dokumentalny Stevena Soderbergha, autora filmu Seks, kłamstwa i kasety wideo (1989), który otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes oraz był nominowany do Oscara. Ten intymny portret Spaldinga Graya, aktora-eksperymentatora, przyjaciela Soderbergha, zbudowany jest w całości z materiałów archiwalnych, pochodzących m.in. z nigdy dotąd nieudostępnianych archiwów rodzinnych.

Film Nastoletni paparazzo (Teenage Paparazzo) Adriana Grenier poprzez historię 13-letniego paparazzo Austina Visschedyka, który na swoim BMX-ie przemierza ulice Los Angeles w pogoni za gwiazdami i gwiazdkami popkultury, podejmuje wielokrotnie dyskutowany temat paparazzich, lecz z nieco innej perspektywy. Dokument ubarwiają wypowiedzi sław takich jak Whoopi Goldberg, Matt Damon, Eva Longoria Parker czy celebrytka Paris Hilton.

W ramach sekcji American Docs pokażemy m.in. film Dwóch Escobarów (Two Escobars) w reżyserii Jeffa i Michaela Zimbalist, opowieść o sekretnych związkach przestępczego świata i sportu, o Andrésie Escobarze - znanym piłkarzu kolumbijskim oraz Pablo Escobarze - być może jeszcze bardziej znanym szefie największego w Kolumbii kartelu narkotykowego. Dwóch Escobarów i historia, którą The New York Times nazwał najambitniejszym filmem Tribeca Film Festival, a Huffington Post - sagą na miarę dzieł Szekspira.

 

Filmy, które będą miały na festiwalu polskie premiery w sekcjach SPECTRUM i AMERICAN DOCS, wezmą udział w konkursie; zostaną poddane ocenie widzów i będą ubiegać się o nagrodę publiczności w dwóch kategoriach: film fabularny i dokumentalny.

program sekcji

Moje AFF
Strona archiwalna 1. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
październik 2010 (1. edycja)
PWŚCPSN
1819 20 21 22 23 24
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2011
aff@snh.org.pl
www.americanfilmfestival.pl
realizacja: Pracownia Pakamera