English
Główna

Do szpiku kości, reż. Debra Granik Do szpiku kości, reż. Debra Granik
Aktualności
24 paź 10
Do szpiku kości i Dwóch Escobarów wygrywa 1. American Film Festival!

Nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego i 10 000 dolarów pierwszej edycji American Film Festival we Wrocławiu zdobył obraz:

Do szpiku kości / Winter's Bone

reż. Debra Granik / USA 2010

Film Debry Granik, zwycięzca tegorocznego festiwalu w Sundance, zabiera nas w podróż do świata ukrytego na co dzień przed wzrokiem nieproszonych gości, w głębi dzikich, zabłoconych peryferii współczesnej Ameryki. Film łączy elementy gatunkowe znane z kina małomiasteczkowego czy czarnych kryminałów, szczególny nacisk kładąc na realizm pozbawiony taniej, rustykalnej egzotyki. Nie ma tu też zaangażowanej agitacji społecznej. Zamiast tego mamy wiarygodne i pełnokrwiste postaci, wyważone zdjęcia utrzymane w chłodnych, burzowych barwach i narrację, która skupia się w równym stopniu na prowadzeniu akcji, co na tworzeniu gęstej, pochmurnej atmosfery naszpikowanej emocjami.

więcej o filmie

 

Nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego i 5000 dolarów otrzymał obraz:

Dwóch Escobarów / The Two Escobars

reż. Jeff Zimbalist, Michael Zimbalist / USA, Kolumbia 2010

Dwóch Escobarów  Jeffa i Michaela Zimbalistów to opowieść o sekretnych związkach przestępczego świata i sportu, o Andrésie Escobarze - znanym piłkarzu kolumbijskim oraz Pablo Escobarze - być może jeszcze bardziej znanym szefie największego kartelu narkotykowego. Losy dwóch Escobarów splatają się w tej wykraczającej daleko poza ramy sportu i mafii opowieści, którą "New York Times" nazwał najambitniejszym filmem festiwalu w Tribece, a "Huffington Post" - historią na miarę Szekspira.

więcej o flimie

Moje AFF
Strona archiwalna 1. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
październik 2010 (1. edycja)
PWŚCPSN
1819 20 21 22 23 24
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2011
aff@snh.org.pl
www.americanfilmfestival.pl
realizacja: Pracownia Pakamera