English
Główna

Rebirth of a Nation, DJ Spooky Rebirth of a Nation, DJ Spooky
Aktualności
19 paź 10
Do widzenia, do jutra - we Wrocławiu!

Już jutro, w środę 20 października wrocławskie kino Helios (ul. Kazimierza Wielkiego 19/23) zamieni się w centrum festiwalowe - wystartuje 1. American Film Festiwal we Wrocławiu.

Jutrzejsze projekcje filmów rozpoczną się o godz. 9.45. Ruszy m.in. oczekiwana retrospektywa Johna Cassavetesa, przed seansem o godz. 18.45 z widzami Kobiety pod presją spotka się polska pionierka Cassavetyzmu, Urszula Tes.

O godz. 19.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie 1. AFF. Zobaczymy remiks audiowizualny Rebirth of a Nation w wykonaniu DJ Spooky, oryginalne przetworzenie kontrowersyjnego filmu Narodziny narodu D.W. Griffitha z 1915 roku. Artysta połączył sceny z filmu Griffitha ze współczesnymi i dodał do nich muzykę. Po performansie ciąg dalszy rozpusty dźwiękowej w klubie Eter (godz. 22.00), za konsoletami DJ Spooky.

W środowym programie znajdą się m.in. warte polecenia dokumenty, startujące w konkursie American Docs: Blank City w reżyserii Celine Danhier, film opowiadający historię punkowego kina przełomu lat 70. i 80., undergroundowej, nowojorskiej sceny filmowej, która narodziła się w pustostanach Lower East Side; Sala do boksu Fredericka Wisemana, w którym niewielki osiedlowy klub bokserski w Austin zamienia się w wieżę Babel; The Wrecking Crew Denny'ego Tedesco, poświęcony Tommy'emu Tedesco, niezwykle utalentowanemu gitarzyście, który założył grupę The Wrecking Crew. To właśnie ich usłyszycie w największych hitach amerykańskiego popu i rocka lat 60. i 70. Impulsem do nakręcenia filmu The Wrecking Crew była choroba Tommy'ego Tedesco. Jego syn, Denny, postanowił przypomnieć publiczności tę wyjątkową postać i wpływ, jaki jego grupa wywarła na muzyczną scenę w USA.

W filmie Aż po grób Aarona Schneidera zobaczymy fenomenalne kreacje aktorskie Roberta Duvalla i Billa Murraya.

Ważna informacja dla karnetowiczów - we wtorek 19 października wejściówki na pierwszy festiwalowy dzień będzie można odbierać w Heliosie od godziny 15.00. W kolejne dni odbioru wejściówek można dokonywać w godzinach otwarcia kina Helios, od godz. 9.00 dnia poprzedzającego pokaz filmowy do godziny rozpoczęcia danego pokazu filmowego. Kasy będą czynne do godz. 22.15.

Moje AFF
Strona archiwalna 1. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
październik 2010 (1. edycja)
PWŚCPSN
1819 20 21 22 23 24
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2011
aff@snh.org.pl
www.americanfilmfestival.pl
realizacja: Pracownia Pakamera